دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸

مخالف قرارداد یونان

۱۰۷ بازديد
تصویر
مخالفان قرارداد یونان که با مقدونیه امضا شد روز یکشنبه در آتن اعتراض کردند . بسیاری از یونانی‌ها اعتقاد دارند که نام همسایه شمالی اش دلالت بر آرمان‌های سرزمینی بر روی منطقه شمالی یونان از همان name.Cred itThanassis Stavrakis / Associated دارد.
در این بیانیه آمده‌است : " در دموکراسی ما ، آزادی بیان شهروندان بسیار مناسب است ، حتی کسانی که می‌خواهند آن را نابود کنند ، اما این وظیفه همه کسانی است که به آن‌ها اعتقاد دارند و از دموکراسی دفاع می‌کنند نه این که به آن‌ها اجازه انجام این کار را بدهند . برای جدا کردن آن‌ها و محکوم کردن آن‌ها بدون قید و شرط ."
تبلیغ
سازمان دهندگان تظاهرات که چندین تظاهرات علیه پیمان آتن امضا کردند که با مقدونیه بر سر اختلاف نام طولانی‌مدت شان امضا شده بود، گفت که اعتراض روز یکشنبه می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین و با ۶۰۰۰۰۰ نفر که انتظار می‌رود در آن شرکت کنند ، باشد . اما پلیس میزان مشارکت کنندگان را نزدیک به ۶۰، ۰۰۰ نفر برآورد کرد .
نخست‌وزیر سابق "Antonis Samaras "، یک محافظه‌کار ، پیش از این به خبرنگاران گفت که این تظاهرات " تظاهرات دموکراسی ، برای یونان ، برای آنچه که ما می‌دانیم درست است " بود .
معترضان با افسران پلیس درگیر شدند .
اعتبار
Alkis Konstantinidis / رویترز
تصویر
معترضان با police itAlkis Konstantinidis / رویترز برخورد کردند.
یونان مدت‌ها است که با نام مقدونیه برای همسایه شمالی اش مخالفت کرده‌است و می‌گوید که این کشور آرمان‌های ارضی را بر منطقه شمالی یونان به همین نام بیان کرده‌است . براساس قراردادی که در ماه ژوئن توسط آتن و اسکوپیه به امضا رسید، مقدونیه نام خود را به مقدونیه شمالی تغییر خواهد داد و یونان با پیوستن همسایه خود به ناتو و اتحادیه اروپا مخالفت خواهد کرد .
پارلمان مقدونیه این توافقنامه را در ماه جاری تصویب کرد ، اما برای اجرایی کردن آن باید مورد تایید قانونگذاران یونانی قرار گیرد . انتظار می‌رود آقای Tsipras به کسب آرای مورد نیاز برای اعمال فشار از طریق پارلمان دست پیدا کند ، پس از پایان دادن به رای اعتماد به نفس در اواخر روز چهارشنبه که بعد از استعفای شریک ائتلافی او در اعتراض به این توافق فراخوانده شد .
The Tsipras ، نخست‌وزیر ، افراط گرایانی را متهم به تلاش برای وادار کردن راه خود به پارلمان و حمله به افسران پلیس با سنگ و چماق و زخمی شدن ده‌ها نفر کرد . یک عکاس در میان زخمیان بود .
مخالفان قرارداد یونان که با مقدونیه امضا شد روز یکشنبه در آتن اعتراض کردند . بسیاری از یونانی‌ها اعتقاد دارند که نام همسایه شمالی اش دلالت بر آرمان‌های قلمرویی در یک منطقه شمالی یونان از همین نام دارد .
اعتبار
Thanassis Stavrakis / آسوشییتدپرس پرس
ATHENS - به گفته پلیس ، تظاهرات مسالمت‌آمیز ده‌ها هزار نفر در آتن در روز یکشنبه به خشونت کشیده شد، زیرا معترضان خواهان ورود به ساختمان پارلمان مورد استفاده ، بمب‌های آتش‌زا و دیگر اشیا خطرناک برای حمله به افسران نگهبانی از ساختمان بودند.
Giorgos Kyrtsos ، نماینده گذار جدید دموکراسی در پارلمان اروپا ، در پیامی به تویی‌تر در روز یک شنبه ، دولت را " provocatively و مداوم " به نادیده گرفتن اراده مردم یونان متهم کرد و از شهروندان خواست تا به اعتراضات آتن بپیوندند .
آقای Tsipras اصرار دارد که دولت او دوره چهار ساله خود را که قرار است در ماه اکتبر به پایان برسد ، ببیند . اما تحلیلگران می‌گویند که پس از استعفای هفته گذشته شریک ائتلافی خود ، the Kammenos ، رهبر مستقل یونان ، برای تصویب هر گونه اقداماتی تلاش خواهد کرد .
آقای Tsipras نیازمند حمایت قانونگذاران مستقل و مخالف جهت تصویب قرارداد نام مقدونیه خواهد بود . بسیاری از ناظران می‌گویند که وابستگی او به حمایت خارجی غیرقابل دفاع است و احتمالا ً منجر به انتخابات فوری خواهد شد ، احتمالا ً در ماه مه ، زمانی که انتخابات محلی و محلی برنامه‌ریزی شده‌است .
آقای Kammenos ، که وزیر دفاع نیز بود ، از نخست‌وزیر درخواست کرده‌است تا سایر وزرای مستقل یونان را در دولتش اخراج کند که پس از حمایت از آقای Tsipras در رای‌گیری بااعتماد به نفس از حزب اخراج شد . ناکامی در انجام این کار ، " دلیل جنگ " خواهد بود و متعهد شد که هر گونه قانونی که نخست‌وزیر به پارلمان می‌آورد را تصویب کند .منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.