دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸

انحصار

۱۱۳ بازديد
او گفت : " طرف آمریکایی منافع فراتر از منطقه اقتصادی انحصاری ما دارد ، از جمله آزادی ناوبری در سرتاسر دریای جنوب چین ، بنابراین آن‌ها از آن برای گشت زنی در مناطق دیگر استفاده خواهند کرد ."
اما چهار پایگاه دیگر از دریای جنوب چین فاصله دارند و هیچ پایگاه دریایی وجود ندارد ، حقایقی که برخی ناظران را گیج کرده‌است .
به همین ترتیب ، تسهیلات گسترده کلارک و Subic ، که هنوز باندهای طولانی ای دارند که توسط آمریکایی‌ها و یک بندرگاه حفاظت‌شده حفاظت‌شده که می‌تواند بزرگ‌ترین کشتی‌های آمریکایی را در خود جای دهد، در این قرارداد گنجانده نشده است .
تحلیلگران امنیتی خاطرنشان می‌کنند که کشتی‌ها می‌توانند از مسافت‌های دور کار کنند و ایالات‌متحده پایگاه‌های نیروی دریایی خود را در نقاط دوردست ژاپن و گوام دارد و می‌تواند از بنادر خلیج Subic و مانیل تا resupply استفاده کند . با این حال ، فرودگاه‌ها برای اجازه دادن به واکنش سریع در دریای جنوب چین باید نزدیک باشند .
پایگاه‌های نظامی سابق ایالات‌متحده در کلارک و Subic در این لیست قرار نداشتند زیرا مصرف آن‌ها در ۲۵ سال پس از رفتن آمریکایی‌ها تغییر کرده‌است .
خلیج Subic در حال حاضر یک بندر تجاری شلوغ و صنعتی است . کلارک شامل پایگاه نیروی هوایی فیلیپین است ، اما یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های کشور و منطقه پر رونق اقتصادی نیز می‌باشد .
سرهنگ پادیلا ادامه داد این قرارداد جدید به ایالات‌متحده اجازه می‌دهد تا تنها در چارچوب تاسیسات نظامی فیلیپین عمل کند .
تبلیغ
او گفت که انتخاب پایگاه‌های منطقی به نظر می‌رسد ، زمانی که دستور گسترده این توافقنامه را در نظر گرفت که شامل کمک به فیلیپین برای مدرن‌سازی ارتش و بهبود واکنش خود به فجایع طبیعی است .
این توافقنامه همچنین شامل تلاش‌های مشترک برای رسیدگی به تروریسم ، نگرانی فزاینده در جنوب فیلیپین ، که در آن گروه‌های افراطی که وفاداری به دولت اسلامی را داده‌اند ، ۲۰ خارجی را در دست دارند . در روز شنبه ، ۱۸ سرباز فیلیپینی طی یک درگیری مسلحانه با ابو سیاف کشته شدند . این گروه شورشی معتقد بود که پشت این آدم‌ربایی‌ها قرار دارد .
یکی از تاسیساتی که آمریکایی‌ها از آن استفاده می‌کنند ، پایگاه هوایی Lumbia در جزیره of است که چندین گروه از ایالات‌متحده را به عنوان سازمان‌های تروریستی طبقه‌بندی می‌کند . براساس قانون اساسی فیلیپین ، ایالات‌متحده نمی‌تواند عملیات‌های نظامی در آنجا انجام دهد ، اما می‌تواند از نیروهای فیلیپین با هوش و آموزش پشتیبانی کند .
پایگاه‌های دیگر که آمریکایی‌ها از آن استفاده خواهند کرد شامل پایگاه هوایی Mactan - بنیتو Ebuen ، یک نقطه اوج حیاتی در دوره طوفان Haiyan است که بیش از ۶۰۰۰ نفر را در سال ۲۰۱۳ و فورت مگ سای ، یک ساختمان پراکنده در شمال مانیل کشت .
سرهنگ پادیلا گفت : " برای مردمی که تنها بر روی دریای جنوب چین متمرکز شده‌اند ، برای مردم نزدیک‌بین است و ما فقط یک دلیل وارد این توافق نکردیم . ما در حال مدرن‌سازی ارتش خود هستیم ."
فیلیپین هنوز راه طولانی در این زمینه دارد . به همین دلیل ، مت ویلیامز ، کارگردان فیلیپین برای ارزیابی ریسک شرکت مدیریت خطر ، اظهار داشت که انتظارات در مورد تاثیر توافق بر تعادل قدرت در دریای جنوب چین باید تعدیل شود .
او گفت : " حتی با یک چک سفید و اراده سیاسی قابل‌توجه ، فیلیپین چند دهه از داشتن یک نیروی دفاعی معتبر دور است ."
تصحیح : ۱۲ آوریل ۲۰۱۶
نسخه اولیه این مقاله به اشتباه به گرگوری B ارجاع داده شد . poling ، تحلیلگر مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی . او رئیس ابتکار شفافیت دریایی آسیا ، نه رئیس مطالعات آسیای جنوب شرقی است .
سرهنگ Restituto پادیلا ، سخنگوی نظامی فیلیپین ، گفت که پایگاه هوایی آنتونیو Bautista در پورتو Princesa توسط فیلیپین برای نظارت بر منطقه اقتصادی اش در دریای جنوب چین و توسط آمریکایی‌ها برای حفاظت از منافع خود استفاده خواهد شد .منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.