دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸

دولت یونان

۱۰۸ بازديد
دولت یونان به " Deal " رای داد تا مقدونیه را تغییر دهد .
یک معترض علیه معامله بین یونان و مقدونیه برای تغییر نام جمهوری یوگسلاوی سابق ، روز شنبه در آتن .
اعتبار
Yannis Lia******* / آسوشییتدپرس پرس
تصویر
یک معترض علیه معامله بین یونان و مقدونیه برای تغییر نام جمهوری یوگسلاوی سابق در آتن در Saturday.Cred itCreditYannis Lia******* / Associated پرس
تهیه‌شده توسط آسوشیتد پرس
۱۶ ژوئن ۲۰۱۸
دولت نخست‌وزیر الکسیس Tsipras از یونان در روز شنبه از یک رای عدم اعتماد جان سالم به در برد و از یک توافق‌نامه مهم برای تغییر نام مقدونیه و پایان اختلافات چند دهه‌ای با یونان خبر داد .
اما اکثریت پارلمانی دولت به سه بعد از یک نماینده مجلس ، Dimitris Kammenos از یونانیان مستقل ملی ، یعنی شریک ائتلاف جوانان دولت ، به نفع رای دادند . بلافاصله از مهمانی اخراج شد .
قانونگذاران ۳۰۰ عضو پارلمان یونان قدیم به ۱۵۳ تا ۱۲۷ رای در برابر این حرکت که توسط Kyria******* Mitsotakis ، رهبر حزب محافظه‌کار اپوزیسیون جدید دموکراسی ، پایان داد ، رای دادند تا نام جمهوری یوگسلاوی سابق جمهوری مقدونیه را تغییر دهند . این قرارداد همچنین از آتن می‌خواهد تا مخالفتش با پیوستن کشور به ناتو و اتحادیه اروپا را کاهش دهد .
هزاران معترض در طی این مناظره در خارج از پارلمان تظاهرات کردند و پرچم یونان را تکان دادند و شعارهای ضد دولتی سر دادند . Scuffles با آتش زدن پلیس ضد شورش گاز اشک‌آور برای جلوگیری از نفوذ معترضان به خطوط پلیس را آغاز کرد .
advertisement
این توافق در روز سه‌شنبه توسط آقای Tsipras و همتای Macedonian وی ، Zoran Zaev ، به پایان رسید که روابط دو کشور را از زمان کوتاهی پس از اعلام استقلال از یوگسلاوی در سال ۱۹۹۱ شعله‌ور کرده‌است .
نخست‌وزیر "الکسیس Tsipras "، نخست‌وزیر یونان ، در روز شنبه ، قبل از رای‌گیری بدون اعتماد به رای پارلمان ، صحبت می‌کند . دولت چپ گرا یونان به سختی از رای‌گیری جان سالم بدر برد .
اعتبار
Angelos Tzortzinis / خبرگزاری فرانسه / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
تصویر
نخست‌وزیر "الکسیس Tsipras "، نخست‌وزیر یونان ، در روز شنبه ، قبل از رای‌گیری بدون اعتماد به رای پارلمان ، صحبت می‌کند . دولت چپ گرا یونان به سختی از vote.Cred itAngelos / خبرگزاری فرانسه / خبرگزاری فرانسه - گتی ایماژ )
یونان استدلال کرده بود که عبارت " مقدونیه " ادعاهای ارضی را در استان خود به همین نام به کار می‌برد که محل تولد پادشاه جنگجوی کهن الکساندر بزرگ است و میراث و تاریخ باستانی یونان را غصب کرده‌است .
منتقدان هر دو کشور از این معامله با خشم استقبال کردند و نخست‌وزیر متبوع خود را متهم به پذیرش بسیار زیاد کردند .
آقای Tsipras در سخنرانی خود در مجلس گفت : " انزجار از کشور دیگر میهن‌پرستی نیست . "
انتظار می‌رود که این توافقنامه روز یکشنبه توسط وزرای خارجه دو کشور در دریاچه Prespa در نزدیکی مرز مشترک خود امضا شود . انتظار می‌رود هر دو نخست‌وزیر در این مراسم شرکت کنند ، چرا که مقامات اروپایی هستند . اعتراضات در هر دو کشور برنامه‌ریزی شده‌است .
advertisement
در طول بحث روز شنبه ، Panos Kammenos ، وزیر دفاع ، رئیس حزب مستقل یونان تاکید کرد که رای دادن علیه جنبش عدم اعتماد به نفع این معامله نیست که نام مقدونیه را تغییر دهد ، که او قول داد زمانی که پارلمان پیش از پارلمان مطرح می‌شود رد کند .
آقای Tsipras تاکید کرد که این معامله همه خواسته‌های یونان را برآورده کرده و " زخم باز که کشور ما را به مدت بیش از ۲۶ سال به دردسر انداخته‌است " نزدیک خواهد کرد .
معترضین با پلیس ضد شورش در طی تظاهرات علیه این توافقنامه که توسط یونان و مقدونیه برای حل اختلاف بر سر نام یوگسلاوی سابق یوگسلاوی در آتن در روز شنبه به دست آمد ، تظاهرات کردند .
اعتبار
(Costas Baltas / رویترز )


منیع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.