دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸

سیاه

۱۰۵ بازديد
یکی از دیپلمات‌ها گفت که آقای خلیل زاد ایده " انجماد " این دو مساله مرکزی را مطرح کرده و منتظر بوده‌است تا طالبان شرایط نهایی را برای نهایی کردن آن آماده کنند . اما او همچنین پیشنهاد داد که ممکن است در حال حاضر صبر رئیس‌جمهور ترامپ را امتحان کند .
آقای خلیل زاد در روز یکشنبه پس از شش روز مذاکره با هیات طالبان در دوحه قطر به افغانستان بازگشت تا دولت را در کابل کوتاه کند .
رئیس‌جمهور اشرف غنی در سخنرانی خود خطاب به ملت ابراز نگرانی کرد که قرارداد صلح به سرعت انجام خواهد شد. او settlements قبلی را برجسته کرد که به خونریزی پایان داد ، از جمله زمانی که اتحاد جماهیر شوروی در اواخر دهه ۱۹۸۰ از کشور خارج شد .
با وجود وعده یک قرارداد صلح در آن زمان ، افغانستان به هرج و مرج دچار شد و سال‌ها بعد رئیس‌جمهور افغانستان که در طی این انتقال ، نجیب‌الله ، در یک میدان ترافیک به دار آویخته شده بود ، به دار آویخته شد .
آقای غنی گفت : " ما به زودی خواستار صلح هستیم ، اما ما به زودی آن را می‌خواهیم ، اما ما آن را با احتیاط می‌خواهیم .
ثبت‌نام برای مترجم شفاهی
برای بینش‌های اصلی ، تفسیر و بحث در مورد داستان‌های مهم خبری هفته ، از مقاله نویسان مکس فیشر و آماندا Taub عضو شوید .
امضا
زلمای ایوبی ، مذاکره‌کننده ارشد ایالات‌متحده روز دوشنبه گفت که طالبان باید با آتش‌بس موافقت کنند و مستقیما ً با دولت افغانستان صحبت کنند .
اعتبار
جیم Huylebroek برای نیویورک‌تایمز
تصویر
زلمای ایوبی ، مذاکره‌کننده ارشد ایالات‌متحده در روز دوشنبه گفت که طالبان باید با آتش‌بس موافقت کند و مستقیما ً با روزنامه Afghan itJim برای نیویورک‌تایمز حرف بزند .
در میان مقامات ارشد افغان در مورد این حقیقت که دولت افغانستان هنوز از مذاکرات کنار گذاشته شده‌است ، نگرانی وجود دارد . مقامات نزدیک به آقای غنی می‌گویند که او به ویژه نگران این موضوع است که آمریکایی‌ها ممکن است درباره توافقات مهمی که مقامات افغان به طور بالقوه شامل شکل یک دولت موقت در خارج از انتخابات نیستند ، مذاکره کنند . آقای غنی مکررا ً اصرار دارد که این جزئیات تنها در مذاکرات مستقیم بین دولت و طالبان صورت بگیرد .
آیا طالبان برای مذاکرات رو به رو با دولت افغانستان می‌نشینند ؟ آیا یک نیروی باقیمانده از نیروهای آمریکایی یا خارجی برای محافظت از سفارت آمریکا یا امکانات بین‌المللی وجود خواهد داشت ؟
و چه نوع از ترتیبات به اشتراک گذاری قدرت می‌تواند وجود داشته باشد ؟ آیا طالبان می‌تواند نامزدها را در انتخابات ریاست‌جمهوری ، استانی و منطقه‌ای که قرار است از ماه ژوئیه امسال برگزار شود ، به میدان بیاورند ؟
در مصاحبه با فرید زکریا از سی ان ان در اجلاس اقتصاد جهانی در داوس سوئیس ، هنگامی که گفتگوها ادامه یافت ، آقای غنی از توصیف دوحه به عنوان یک پیشرفت خودداری کرد و گفت که مذاکرات دشوار پیش رو است .
صلح امری ضروری است . او گفت : " جنگی که ۱۷ سال ادامه داشته‌است باید به پایان برسد ."
آقای خلیل زاد ، فرستاده صلح آمریکا ، گفت که او در حال حاضر بر سر این حرکت خواهد بود و به زودی مذاکرات را ازسر خواهد گرفت ، اما مشخص نکرد چه زمانی است. این احتمالا ً شامل دور دیگری از مذاکرات بین آمریکایی‌ها و طالبان خواهد بود تا زمانی که شورشیان موقعیت خود را در گفتگو با دولت افغانستان تغییر دهند .
رئیس‌جمهور غنی از مذاکرات به رهبری آمریکا ، همانطور که قبلا ً گفته بود ، انتقاد نکرد ، اما به همگان یادآوری کرد که ماموریت آقای خلیل ، متقاعد کردن طالبان برای نشستن با دولت افغانستان است . آقای خلیل زاد قرار بود پیش از اعلام هر گونه توافق ، آقای عبدالغنی را کوتاه کند .
تقریبا ً همه چیز فراتر از خطوط اصلی توافق هنوز بر سر میز مذاکره است - حتی خود میز .


منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.