دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸

طاقت

۱۱۳ بازديد
نظر محمد Mutmaeen ، یک تحلیلگر سیاسی افغان که پیش‌تر بعنوان یک مقام در طی حکومت طالبان خدمت می‌کرد ، گفت که دو طرف نزدیک به اعلام توافق در مسیر پیش رو هستند . اما آقای Mutmaeen ، که به خوبی از مسائل طالبان در گذشته مطلع شده‌است ، گفت که آمریکایی‌ها اصرار دارند که توافق بر سر عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی با توافق طالبان در مورد آتش‌بس وجود داشته باشد .
وی گفت : " اگر اکنون شتاب زیادی داشتیم ، من باور نمی‌کنم که آن‌ها بتوانند با موفقیت از کشور خود دفاع کنند . من فکر می‌کنم که یکی از چیزهایی که واقعا ً بیش‌ترین آسیب را به آن‌ها می‌دهد ، اگر یک جدول زمانی بر روی آن بگذاریم و گفتیم که ما در یک نقطه خاص در زمان خواهیم رفت ."
یک پوشش نقره‌ای که برخی در تصمیم ترامپ برای جذب نیروهای نظامی از افغانستان دیده‌اند ، این است که می‌تواند با مذاکرات صلح به عنوان یک اندازه اعتمادسازی هماهنگ باشد . اما بسیاری از مقامات اظهار داشتند که با توجه به ماهیت آنی اعلام و زمان‌بندی آن ، بعید به نظر می‌رسد .
advertisement
در روز پنج شنبه ، قبل از اعلام خبر خروج ، زلمای ایوبی ، نماینده ویژه دولت ترامپ که مسئول مذاکرات صلح افغانستان است، گفت که او این مساله را برای طالبان روشن کرده بود که ایالات‌متحده متعهد به افغانستان است .
وی گفت : " اگر آن‌ها می‌خواهند مبارزه کنند یا به جنگ ادامه دهند ، ما به آن‌ها اطمینان می‌دهیم که ایالات‌متحده با دولت و مردم افغانستان ایستادگی خواهد کرد."
وقتی یک استراتژی جدید افغان در سال گذشته اعلام شد ، آقای ترامپ منتقد دولت اوباما برای اعلام علنی برنامه‌های خود برای کاهش نیروها بود . با این وجود ، ارتش از یک تعهد باز مبتنی بر شرایط بر روی زمین استقبال کرد ، اگرچه آن‌ها نسبت به یک رئیس‌جمهور impulsive محتاط بودند .
برنامه کاهش نیروهای آمریکایی در این کشور چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که امارات‌متحده‌عربی میزبان دو روز مذاکرات بین ایالات‌متحده و طالبان بود . وال استریت ژورنال اولین کسی بود که این تصمیم را برای خروج نیروها گزارش داد .
آقای خلیل زاد در بحث درباره پیشرفت در مذاکرات گفت که درخواست طالبان در مورد خروج نیروهای خارجی از افغانستان به توافق رسیده‌است ، در حالی که ایالات‌متحده به دنبال تضمین‌هایی از سوی این گروه ستیزه‌جو است مبنی بر اینکه افغانستان به بهشت تروریست‌ها تبدیل نخواهد شد .
مشخص نیست که چگونه کاهش نیروها برنامه‌ریزی‌شده نیروها می‌تواند بر مذاکرات دولت با طالبان تاثیر بگذارد .
علاوه بر جریان فعلی حدود ۱۴، ۰۰۰ نیروی آمریکایی ، ۸ هزار نیروی ناتو و نیروهای متحد مستقر در افغانستان در درجه اول با آموزش و مشاوره به نیروهای افغان مستقر شده‌اند .
advertisement
اگر تعداد سربازان آمریکایی به ۷۰۰۰ نفر برسد ، آن‌ها از مارس ۲۰۰۲ در پایین‌ترین رده خود قرار خواهند گرفت ، زمانی که بزرگ‌ترین تهاجم زمینی در آن زمان در طی عملیات Anaconda آغاز شد .
نیروهای آمریکایی در حال حاضر در افغانستان بین آموزش و مشاوره نیروهای افغان و ماموریت counterterror علیه گروه‌هایی مانند دولت اسلامی و القاعده تقسیم می‌شوند . کسانی که بخشی از عقب‌نشینی ۷، ۰۰۰ - نیروها هستند ، ترکیبی از نیروها از هر دو ماموریت خواهند بود .
مقامات افغان روز جمعه ابراز اطمینان کردند که امنیت توسط عقب‌نشینی سربازان به خطر نخواهد افتاد .
فضل Fazly ، مشاور ارشد رئیس‌جمهور افغانستان ، در بیانیه‌ای گفت : " اگر چند هزار سرباز خارجی که مشاوره ، آموزش ، و کمک را توصیه می‌کنند ، امنیت ما کاملا ً بر امنیت ما تاثیر نخواهد گذاشت . در چهار و نیم سال ، امنیت ملی افغانستان کاملا ً در دست افغان‌ها قرار دارد و هدف نهایی این است که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان بر روی پای خود بایستند و از مردم و خاک خود دفاع کنند ."


منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.