دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸

آلاله

۱۰۰ بازديد
پوتین ، در واکنش به تحریم ، به آمریکا دستور داد با ۷۵۵ کادر دیپلماتیک را قطع کند .
رئیس‌جمهور ولادیمیر پنجم . پوتین روز یکشنبه در سن‌پترزبورگ ، روسیه .
اعتبار
اولگا Maltseva / خبرگزاری فرانسه / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
تصویر
رئیس‌جمهور ولادیمیر پنجم . پوتین روز یکشنبه در سن‌پترزبورگ ، Russia.Cred itCreditOlga Maltseva / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
نوشته نیل MacFarquhar
۳۰ ژوئیه ۲۰۱۷
مسکو - رئیس‌جمهور ولادیمیر پنجم . پوتین روز یکشنبه اعلام کرد که ماموریت دیپلماتیک آمریکا در روسیه باید کارکنان خود را با ۷۵۵ کارمند کاهش دهد ، پاسخ تهاجمی به تحریم‌های جدید آمریکا که به نظر می‌رسد از کتاب playbook جنگ سرد گرفته شده‌باشد و مطمئنا ً تنش بین دو پایتخت را افزایش دهد .
در اعلام این خبر ، آقای پوتین گفت که روسیه برای بهبود روابط با ایالات‌متحده صبر کرده‌است .
آقای پوتین در مصاحبه با تلویزیون دولتی Rossiya ۱ که یک رونوشت از زبان روسی در وب سایت خود منتشر کرد ، گفت : " ما برای مدتی طولانی صبر کردیم ، امیدواریم که وضعیت به گونه‌ای تغییر کند .
آقای پوتین گفت که هدف کاهش کارکنان ایجاد ناراحتی واقعی برای واشنگتن و نمایندگان آن در مسکو است .
advertisement
او گفت : " بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارکنان - دیپلمات‌ها و کارکنان فنی - کار کرده‌اند و امروز در روسیه کار می‌کنند ؛ ۷۵۵ ها باید این فعالیت را متوقف کنند ."
آقای پوتین افزود : " این گاز گرفتن است . "
این اقدامات سخت‌ترین اقدامات دیپلماتیک از زمان گسیختگی مشابه در سال ۱۹۸۶ در روزه‌ای رو به کاهش اتحاد جماهیر شوروی بود .
همچنین از ابتدای این ماه ، زمانی که آقای پوتین اولین بار با رئیس‌جمهور ترامپ در نشست اجلاس G - ۲۰ در هامبورگ آلمان دیدار کرد ، تغییری اساسی در لحن صدا ایجاد شد . آقای ترامپ در طی مبارزات خود در زمینه بهبود روابط با روسیه صحبت کرده بود و از آقای پوتین قدردانی کرده بود ، و کرملین پیش‌بینی کرده بود که دیدار دو رئیس‌جمهور آغاز یک دوره جدید خواهد بود . ارزیابی فوری در مسکو این بود که دو رهبر صحنه را برای روابط بهتر تنظیم کردند .
اما پس از آن ، به سرعت ، تحریم‌های گسترده توسط کنگره به تصویب رسید ، نشانه‌ای که آقای ترامپ نشان می‌دهد او آن‌ها را به قانون و انتقام قوی مسکو تبدیل خواهد کرد .
پاسخ واشنگتن به روز یکشنبه خاموش بود و وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای اعلام کرد : " ما در حال ارزیابی تاثیر چنین محدودیتی هستیم و اینکه ما چگونه به آن پاسخ خواهیم داد ."
Editors
یاس ، عشق و لاس : سفری در داخل بحران Opioid ویرجینیای غربی
عقب‌نشینی رئیس‌جمهور ترامپ بر محیط‌زیست بر جوامع در سراسر آمریکا تاثیر گذار است .
چگونه افغان‌ها پس از از دست دادن یک Limb ، زندگی خود را از دست داده‌اند
advertisement
کنگره تحریم‌های جدید را تصویب کرد تا روسیه را برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۱۶ مجازات کند، از جمله آزاد کردن ایمیل‌های هک شده شرم‌آور برای کمپین هیلاری کلینتون . کنگره نیز در حال بررسی احتمال تبانی بین کمپین ترامپ و دولت روسیه با پسر بزرگ اقای ترامپ ، دونالد ج . ترامپ جونیور اخیرا ً تایید کرده‌است که با یک وکیل روسی در ارتباط با دولت دیدار کرده‌است که می‌خواهد درباره حذف دور اول تحریم‌ها بحث و تبادل نظر کند .
ترامپ باعث تحریم علیه رسمی روسیه شد.
حتی پیش از امضای این لایحه ، دولت روسیه با توقیف دو تن از اموال دیپلماتیک آمریکا و صدور دستور ایالات‌متحده برای کاهش اعضای سفارت خود در روسیه از طریق ۷۵۵ people.Cred میلز / نیویورک‌تایمز ، تلافی کرد .
آقای پوتین هر گونه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را رد کرد و گفت که احساسات ضد روسی در ایالات‌متحده برای ایجاد یک نبرد سیاسی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد .
وی گفت که اجازه ندادن به اقداماتی مانند تحریم‌های جدید بی‌پاسخ مانده‌اند .
اگرچه کاهش تعداد پرسنل دیپلماتیک آمریکایی روز جمعه اعلام شد ، بیانیه آقای پوتین در روز یک شنبه اولین کسی بود که تعداد زیادی از پرسنل سفارت را تایید کرد .


منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.