دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸

سربسرم

۸۴ بازديد
ترامپ می‌تواند اختیارات بیشتری برای هدایت حملات به پنتاگون بدهد .
وزیر دفاع جیم ران مجموعه‌ای از گزینه‌ها را برای مبارزه با دولت اسلامی ارائه کرده‌است .
اعتبار
استفان کرولی / نیویورک‌تایمز
تصویر
نویسنده : هلن کوپر و اریک اشمیت
۳۱ مارس ۲۰۱۱
واشنگتن - مقامات دولت روز پنج شنبه اعلام کردند که کاخ سفید در نظر دارد تا به عنوان بخشی از تلاش برای تسریع مبارزه علیه دولت اسلامی و دیگر سازمان‌های شبه‌نظامی , به پنتاگون , اختیار مستقل بیشتری برای هدایت حملات با تروریسم بدهد .
چنین گامی به فرماندهان نظامی اجازه می‌دهد که با سرعت بیشتری در برابر مظنونین تروریستی حرکت کنند و یک روند تصمیم‌گیری را ساده کنند که اغلب تحت مدیریت اوباما , مقامات پنتاگون ناامیدکننده است .
منشی مطبوعاتی کاخ سفید , سین هام , این پیشنهاد را " فلسفه بیشتر از تغییر در سیاست " نامید . او گفت : " این پروتکل بر حسب آنچه که باید امضا شود تغییر نمی‌کند " , اما اضافه کرد که آقای ترامپ اعتقاد دارد که " این ها متخصصان این حوزه هستند . " "
منتقدان می‌گویند که دادن قدرت نظامی بیشتر می‌تواند منجر به پیامدهای مشکل‌ساز بیشتر مانند حمله عملیات‌های ویژه در ماه ژانویه در یمن شود که عضوی از تیم seal نیروی دریایی و همچنین حدود دو جین شهروند را ترک کرد .
تبلیغات
همچنین می‌تواند پنتاگون را ترک کند تا وقتی اوضاع خراب شود سرزنش شود . اما یکی از مقامات وزارت دفاع به نظرات رئیس‌جمهور ترامپ در مورد حمله یمن به عنوان نشانه‌ای اشاره کرد که فرماندهان نظامی مسئول عملیات خرابکارانه هستند یا خیر .
آقای ترامپ و مقامات وزارت دفاع اعلام کردند که حمله ژانویه - اولین عملیاتی که توسط رئیس‌جمهور جدید تصویب شد - موفقیت‌آمیز بود و گفت که اطلاعات ارزشمندی جمع‌آوری شده‌است . مقامات نظامی از افزایش حملات در یمن به ویژه حمایت کرده‌اند .
روز پنج شنبه , ایالات‌متحده حملات هوایی خود به اهدافی در یمن را ازسر گرفت , حملاتی را علیه چندین منطقه مظنون القاعده در سراسر جنوب - مرکز کشور انجام داد .
بنا به گفته پنتاگون , مجموعه‌ای هماهنگ از حملات در سه استان یمن , ابیان , و جندالله رخ داد که با فعالیت‌های تروریستی ارتباط داشته‌اند . یک مقام ارشد گفت که این حملات علیه اهدافی انجام شد که پیش از حمله ژانویه ایجاد شده بودند .
در روز دوشنبه , وزیر دفاع , جیم مک گری , کاخ سفید را با یک سری گزینه‌هایی برای تسریع مبارزه علیه دولت اسلامی ارائه کرد . مقامات پنتاگون می‌گویند که در حالی که بسیاری از این پیشنهاد همچنان به آنچه که ایالات‌متحده در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما انجام می‌دهد ادامه خواهد داد .
یک شهر کویری برای آینده خود در گلدان شرط‌بندی می‌کند
چگونه الو جه آنی از " نور مهتاب " به برادوی و فراتر از آن می‌رفت
پیشنهاد حمله به مبارزه با تروریسم , اولین گزارش توسط دیلی بیست , آخرین قدم در افزایش اعتماد به فرماندهان نظامی برای اداره سیاست امنیت ملی آمریکا است . ترامپ به طور فزاینده‌ای به یک ژنرال بازنشسته دریایی متکی است که همواره مورد تحسین قرار گرفته‌است . همچنین او را به عنوان مشاور امنیت ملی خود , مایکل تی , به عنوان مشاور امنیت ملی خود منصوب کرده‌است . فلین . دبیر امنیت ملی او یک ژنرال بازنشسته دیگر , جان اف . کلی .
اندرو بل , یک تکاور بازنشسته ارتش و یکی از مقامات وزارت دفاع در دولت اوباما , گفت : " ما اکنون در کشوری هستیم که افسران عمومی نقش مهمی در جهت کشور دارند . "

منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.