دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸

لالبع

۱۰۲ بازديد
هواپیمای نظامی گم‌شده میانمار پیدا شد
چین که توسط نیروی هوایی میانمار در سال ۲۰۱۵ اداره می‌شود . یک مدل مشابه در Wednesday.Cred itCreditYe آنگ سان Thu / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ )
توسط جین Perlez و Wai مو
۷ ژوئن ۲۰۱۷
YANGON ، میانمار - به گفته مقامات نظامی ، جستجوگران اجساد و آوار را روز پنجشنبه از یک هواپیمای حمل و نقل نظامی پیدا کردند که در مدت کوتاهی بعد از ظهر روز چهارشنبه بعد از ظهر روز چهارشنبه از پایگاه هوایی در جنوب میانمار از بین رفت .
این هواپیما خویشاوندان سربازان میانمار از جمله کودکان و ۱۴ خدمه را حمل می‌کرد و هنوز هیچ کلمه‌ای وجود نداشت که آیا کسی زنده مانده باشد یا نه .
این هواپیما در دریای آندامان در حدود ۴۰ مایل از پایگاه هوایی Myeik در صبح پنجشنبه یافت شد . مقامات نظامی گفتند که اجساد ۱۰ نفر پیدا شده‌است .
مدیر ارشد مین Aung Aung Hlaing در بیانیه‌ای گفت که نیروی دریایی و نیروی هوایی کشتی‌ها و هواپیماها را برای جستجوی هواپیما در منطقه نزدیک پایگاه ، در حدود ۳۵۰ مایلی جنوب پایتخت تجاری این کشور بسیج کرده‌است . این هواپیما که یک هواپیمای چینی با نام y - ۸ ساخته‌شده از پایه تا Yangon بود که ناپدید شد .
advertisement
ساکنان می‌گویند که آب و هوای منطقه بد بود و بارش باران در فصل باران‌های موسمی که اکنون میانمار را فرا گرفته‌است ، بسیار بد بود .
آمار کشته شدن این سانحه احتمالا ً بدترین حادثه هوایی در میانمار است ، کشوری که دارای سابقه امنیتی spotty است .
طبق گزارش Daily یازده ، یک روزنامه خصوصی ، میانمار تا پیش از چهارشنبه ، ۱۷ سقوط هوایی داشت که اغلب آن‌ها شامل هواپیماهای مسافربری کوچک بودند . سال گذشته ، یک هواپیمای آموزشی Beechcraft برای نیروی هوایی در نزدیکی پایتخت سقوط کرد و پنج نفر را کشت .
این روزنامه به نقل از شبکه ایمنی حمل و نقل هوایی گزارش داد که در ۱۷ سقوط ، ۱۰۵ تن کشته شدند .
Kyaw Thet ، رئیس اتحادیه ماهیگیری Dawei ، گفت : وقتی نیروی دریایی و نیروی هوایی آب را جستجو کردند ، قایق‌های ماهیگیری اجساد را در حدود ۳۰ مایل دورتر از ساحل شناور کردند .
ارتش نقش سیاسی مهمی در میانمار بازی می‌کند ، حتی به عنوان یک دولت غیرنظامی با Daw آنگ سان سو کی و رهبر بالفعل آن از سال گذشته در قدرت بوده‌است . ارتش ۲۵ درصد از کرسی‌های پارلمان را در دست دارد و سه وزارتخانه مهم از جمله امور خانه را کنترل می‌کند .
یک بیانیه در صفحه فیسبوک ارتش گفت که هواپیمای گم‌شده ۸۰۹ ساعت پرواز کرده بود . شکل ۸ - Y معمولا ً برای حمل و نقل ، شناسایی و جستجو و نجات به کار می‌رود . براساس شرحی که در رسانه‌های خبری دولت چین نوشته شده‌است ، چهار پروانه دارد و از اواخر دهه ۱۹۵۰ از نمونه روسی ساخته شده‌است .
یک وب سایت متخصص در ارزیابی استانداردهای ایمنی هوا گفت که هواپیمای Y - ۸ برای حمل حداکثر ۹۶ سرباز یا ۸۲ سرباز چترباز شکل گرفته‌است . این تارنما ، GlobalSecurity.org ، همچنین گفت که این هواپیما می‌تواند ۶۰ سرباز مجروح و برانکار را بردارد .
شرکت دولتی واردات و صادرات چین در بیانیه‌ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که شرکت دولتی چین که این هواپیما را در سال گذشته به میانمار فروخته‌است ، در بیانیه‌ای در روز پنج شنبه گفت که این شرکت " حمایت کامل " در تحقیقات در این سانحه را ارائه خواهد داد .
گری لی ، هم‌کار of Worldwide در پکن و تحلیلگر امنیتی سابق موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک ، گفت : " سابقه ایمنی در چین از Y - ۸ عالی بوده‌است " .
او گفت : " میزان تصادفات در کشتی‌های هوایی Y - ۸ چینی بسیار بسیار پایین است ."
آقای لی گفت : " ما نمی‌دانیم که تعمیر و نگهداری موتور چه زمانی پس از رسیدن آن به سال ۲۰۱۶ در میانمار بود ، دلیل اصلی سقوط بسیاری از هواپیماهای قدیمی‌تر است ."
رسانه‌های خبری محلی به نقل از وزارت دفاع میانمار نقل کردند که در سال ۲۰۱۵ ، نیروی هوایی ۲۹ هواپیما و هفت هلیکوپتر را در چهار سال گذشته خریداری کرده بود که همزمان با افزایش کلی هزینه‌های نظامی در جنوب شرقی آسیا بود .
به نقل از ژنرال "مین Aung Hlaing" گفته شده‌است که این هزینه برای برقراری ارتباط با کشورهای دیگر در منطقه مورد نیاز است .


منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.