دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸

خشم معترضین بعد از سخنرانی

۷۷ بازديد
خشم معترضین پس از سخنرانی
kareem fahim و THANASSIS CAMBANISFEB . ۱۰ ژانویه ۲۰۱۱
خشم روز پنجشنبه در میدان تحریر قاهره به عنوان معترضان یاد گرفتند که رئیس‌جمهور حسنی‌مبارک قصد استعفا ندارد . بسیاری از مردم معتقد بودند که پیروزی در دست است . کارت اعتباری فلیپ Trueba / آژانس Pressphoto اروپا
قاهره - ساعاتی پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور ، از طریق خیابان‌های تاریک ، مرکز شهر ، گروه‌هایی از مردان و زنان جوان بر فراز صخره‌های نبرده‌ای اخیر قدم گذاشتند و به سمت چراغ‌های میدان تحریر رفتند .
آن‌ها رنگ‌های کشور خود را بر روی headbands ، lanyards و تی‌شرت می‌پوشیدند و شروع به جشن گرفتن کردند . Popcorn فروخته شد ، خرما در اطراف و صدای قیام به گوش رسید ، خواننده ، عبدالحلیم حافظ ، از یک بلندگو بیرون آمد .
دو مرد lampposts را به خطر انداختند و مرگ را به خطر انداختند تا تصویر شهید را آویزان کنند .
افراد دیگری که به یک سقف چوبی کوبیده بودند ، علاوه بر یک شهر چادری ، به یک سقف چوبی ضربه زدند . Lashed تا تیره‌ای چراغ از بلندگوها پخش می‌شد تا جمعیت بتوانند اخبار را بشنوند . معترضان که توسط معماری مبارزه خود احاطه شده بودند منتظر پاداش شان شدند .
ده‌ها نفر از اهالی سینا که به مدت دو هفته در میدان اردو زده بودند ، هنگامی که در مورد بازگشت به خانه صحبت کردند لبخند زدند . یک مرد دیگر ، با انداختن بازویش از نبرد سنگ‌ها ، گفت که در نهایت به همسرش خواهد گفت که در روز ۲۸ ژانویه هنگامی که او به یک اعتراض رفت و هرگز به عقب نگاه نکرد ، به همسرش خواهد گفت .
"عمر گالا ، یک حسابدار ، حدود ساعت ۸ بعد از ظهر گفت : " من نمی‌توانم باور کنم که رئیس‌جمهور در حدود ساعت ۸ : " من نمی‌توانم باور کنم که رئیس‌جمهور استعفا خواهد داد " و هیچ‌کس در مورد آنچه بعد از آن اتفاق افتاد نگران نشد .
عکس
این حالت به سرعت تغییر کرد و معترضین به سخنان آقای مبارک گوش دادند و اعلام کردند که او فورا ً استعفا نخواهد داد. اعتبار Moises سامان برای نیویورک‌تایمز
مینا سی ، ۳۱ ساله گفت : " او برگ‌ها را ترک می‌کند و بعد ما فکر می‌کنیم . "
برادرش ماریو افزود : " و سپس ما انتخاب می‌کنیم . "
به خواندن داستان اصلی ادامه دهید
coverage مرتبط
جدول زمانی : یک روز of feb . ۱۱ مارس ۲۰۱۱
مبارک از رفتن به داون امتناع می‌کند ، خشم و خشم قیام را حل می‌کند . ۱۰ ژانویه ۲۰۱۱
روزنامه تایمز :
مصر
ویدیو
TimesCast | ، ۱۰ فوریه ۲۰۱۱ feb . ۱۰ ژانویه ۲۰۱۱
اعلان
به خواندن داستان اصلی ادامه دهید
همه چیز باور نکردنی به نظر می‌رسید و معلوم شد که این طور است .
در ابتدا ، آرامش برقرار بود ، به طوری که صدها هزار نفر دیگر سرود می‌خواندند و حرکت می‌کردند. در ساعت ۱۰ : ۴۵ بعد از ظهر ، رئیس‌جمهور حسنی‌مبارک شروع به صحبت کرد، یک نسخه ضعیف از صدای او که از بلندگو به گوش می‌رسید مانند صدای scratchy از یک بخش خبری .
برای بسیاری از معترضین گفته‌های او دشوار بود . نزدیک یک مرحله در میدان ، مردم تلفن‌های همراه را بیرون کشیدند و در گره دار جمع شدند، به عنوان خویشاوند در انتهای دیگر تلفن‌ها در سخنرانی خود از تلویزیون‌ها پخش شدند . در یک مرحله دیگر ، مرد جوانی که ژاکت سیاه پوشیده بود، یک رادیوی کوچک را به میکروفون وصل کرد .
به زودی معترضان سرشان را تکان دادند . سپس شروع به ناله یا نفرین کردند و آقای مبارک را یک خر خواندند . استاتیک ، سخنرانان را در لحظات بحرانی پر کرد ، درست مانند زمانی که رئیس‌جمهور سعی کرد توضیح دهد که قدرت را به سمت معاون خود منتقل می‌کند .
واضح بود که چه اتفاقی افتاده‌است . قبل از اینکه سخنرانی تمام شود ، سرود تمام میدان را پر کرد .
و لش کن ! و لش کن ! و لش کن ! "
افراد بدون هیچ دلیلی برای شادی ، یا حتی تنفس به دور میدان می‌رفتند ، اخم کرده یا با هم دعوا می‌کردند . بسیاری گفتند که سخنرانی آقای مبارک ترفندی بود که جنبش اعتراضی را با حذف افرادی که فکر می‌کردند رئیس‌جمهور به اندازه کافی به مخالفان پیشنهاد کرده‌است ، تقسیم کرده‌است . افراد دیگر گفتند که روزه‌ای آینده خشن خواهند بود .
عکس
جمعیت تهییج شده خشمگین شد . در حالی که تظاهر کنندگان احساسات خود را در مورد آقای مبارک و تصمیمش روشن کرده بودند ، این کفش‌ها که نمادی از بی‌احترامی عمیق بودند ، وارد شدند . اعتبار : Behrakis / رویترز

منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.