دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸

فیلیپینی

۱۰۵ بازديد
فیلیپین یکی از the منتقدان در فعالیت‌های چین در دریای جنوب چین است . این کشور یک پرونده داوری را در برابر هیات سازمان ملل تشکیل داده‌است و امیدوار است که به چین فشار وارد کند تا از ادعای نزدیک به ۹۰ درصد از دریای جنوب چین عقب‌نشینی کند .
تحت این قرارداد ، ایالات‌متحده می‌تواند تنها تاسیسات نظامی فیلیپین را بسازد ، و هیچ کشتی ، هواپیما یا پرسنل آمریکایی برای همیشه در کشور مستقر نخواهد شد. این پیمان جزئیاتی درباره نحوه استقرار نیروهای نظامی در فیلیپین ارائه نمی‌دهد ، اگرچه تحلیلگران می‌گویند که می‌تواند در طول یک دهه آینده چندین هزار نفر باشد .
The ، یک زیردریایی حمله آمریکا ، روز سه‌شنبه در خلیج Subic در فیلیپین .
اعتبار
جون Dumaguing / آژانس Pressphoto اروپا
تصویر
The ، یک زیردریایی حمله آمریکا ، در خلیج Subic در فیلیپین در Tuesday.Cred itJun Dumaguing / آژانس Pressphoto اروپا
آمریکا بیشتر زمان و پول خود را در کمک به نوسازی ارتش فیلیپین که مدت‌ها است از ضایعات و فساد رنج برده‌است ، سرمایه‌گذاری خواهد کرد . فیلیپین فقط دو جت جنگنده کارکردی دارد و بزرگ‌ترین کشتی آن یک گارد ساحلی ایالات‌متحده است .
فیلیپین سال گذشته از ایالات‌متحده درخواست کرد تا ۳۰۰ میلیون دلار کمک نظامی کند و مدعی شد که نیاز به سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در هواپیماهای جدید و کشتی‌های جنگی برای دفع چین است . در پایان ، حدود ۸۰ میلیون دلار به دست آمد که هنوز یکی از بزرگ‌ترین دریافت کنندگان کمک‌های نظامی آمریکا در جنوب شرقی آسیا بود .
آمریکا برای بیشتر قرن بیستم پایگاه‌های نظامی خود را در فیلیپین حفظ کرد، از جمله پایگاه بزرگی در خلیج Subic ، که زمانی بزرگ‌ترین پایگاه نظامی خارجی آمریکا بود .
اما در اوایل دهه ۱۹۹۰ پس از اینکه مجلس قانونگذاری فیلیپین قانونی تصویب کرد که دولت‌های خارجی را از فعالیت پایگاه‌های نظامی در کشور بدون موافقت سنا منع کرد ، اخراج شد .
تبلیغ
از آن زمان به بعد فیلیپین تمرین‌های مشترکی با ایالات‌متحده برگزار کرده‌است که هزاران سرباز و نیروی دریایی را چندین بار در سال و همچنین چندین کشتی دریایی آمریکایی به این کشور آورده‌است .
در حالی که اکثر فیلیپینی‌ها دیدگاه‌های مثبت درباره آمریکا دارند ، طبق نظرسنجی‌ها ، برخی هنوز در مورد ارتش آمریکا تردید دارند .
در مانیل ، مخالفان این توافقنامه روز سه‌شنبه در خارج از دادگاه عالی گرد هم آمدند و نشانه‌هایی مبنی بر " دفاع از حاکمیت ما " را در دست داشتند . " برخی امیدوارند که انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه مه تغییری در سیاست ایجاد کند ، اگرچه متخصصان گفته‌اند که این تصمیم دادگاه عالی را بعید است .
رناتو M می‌گوید : " ایالات‌متحده می‌خواهد یک قدرت آرام باقی بماند و از فیلیپین به عنوان یک سکوی پرتاب برای مداخله نظامی و طرح توان در منطقه استفاده کند . " Reyes جونیور یک رهبر بایان ، یک گروه چپ چپ که با مشارکت نظامی ایالات‌متحده در کشور مخالف است، در بیانیه‌ای اعلام کرد .
مخالفان این توافقنامه گفتند که این توافقنامه خلاف قانون اساسی است ، زیرا این یک پیمان است و مورد نیاز کنگره است .
رنه Augusto V گفت : " ما باید با و برای مردم یک دولت داشته باشیم . " Saguisag یکی از گروهی از سناتورهای سابق بود که به اخراج نیروهای آمریکایی رای دادند و از دادگاه عالی خواستند تا این توافقنامه را مسدود کند .
وکلای دولت مدعی شدند که این توافقنامه نیازمند تایید مجلس سنا نیست زیرا شامل پایگاه‌های دائمی نظامی نمی‌شود .
ثبت‌نام برای مترجم شفاهی
برای بینش‌های اصلی ، تفسیر و بحث در مورد داستان‌های مهم خبری هفته ، از مقاله نویسان مکس فیشر و آماندا Taub عضو شوید .


منبع سایت سربازی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.